Sport Hajduk 2 – Dinamo 2 0-1

Kategorija: Sport | Objavljeno: kolovoz 31, 2017 |

U derbiju 3.kola Druge hrvatske nogometne lige Hajduk 2 na Poljudu je poražen od druge momčadi zagrebačkog Dinama.  Modri su slavili rezultatom 1- 0 a gol odluke postigao je u 84. Minuti Borna Miklić.Prvi derbi u povijesti druge hrvatske nogometne lige  odigran je jučer na Poljudu, a uspješniji su na kraju bili gosti iz Zagreba. Početak utakmice pripao je gostima koji su već u četvrtoj minuti imali priliku, Bojan Knežević je sa 17 m pogodio stativu, a potom je Ivo Grbić odlično obranio udarac Ivana Božića iz blizine.

Dinamo II je bio nešto aktivniji, a Hajduk II je pokušavao dugim loptama na Franka Kovačevića i Ivana Prtajina, koji u nekoliko navrata nisu uspjeli izbjeći zaleđe. Ipak najveću priliku u prvom dijelu imao je Prtajin u 38. minuti. Izbio je sam ispred Dinka Horkaša koji brani njegov udarac iz neposredne blizine ali dosta iskosa s desne strane. Minutu kasnije opet je u prigodi bijela sedmica, ali njegov šut glavom nakon centaršuta Domagoja Bradarića otišao je pored gola. U 53. minuti Prtajin je u skoku lijepo produžio loptu za Marija Ćurića, ali Marko Stolnik ga zaustavlja rukama i zarađuje žuti karton.U drugom dijelu Hajduk II preuzima inicijativu, a u 60. minuti veliku priliku propušta Ivan Delić. Oklijevao je u prigodi za šut i obrana Dinama II je otklonila opasnost. Gol odluke postignut je u 84. minuti, Borna Miklić glavom je sa sedam metara ubacio loptu u mrežu preko nemoćnog Grbića. Posljednju priliku za izjednačenje Hajduk je imao duboko u sudačkoj nadoknadi, ali je slobodni udarac Prtajina s 20 metara završio u živom zidu Dinama.Nakon tri odigrana kola 2.HNL Hajduk 2 nalazi se na osmom mjestu sa tri boda, dok je jučerašnjom pobjedom druga momčad Dinama sa maksimalnim učinkom nakon tri kola zasjela na prvo mjesto prvenstvene ljestvice, a slijedi ih Novigrad sa 2 boda manje.