Polufinale kupa Hrvatske : Lokomotiva – Hajduk

Kategorija: Sport | Objavljeno: ožujak 12, 2018 |

Nogometaši Hajduka će u utorak od 17 sati i 30 minuta u polufinalnoj utakmici Hrvatskog kupa gostovati kod Lokomotive u Zagrebu. Iako su se Bijeli vratili i u utrku za naslov prvaka, kup Hrvatske donedavno je bio jedini naslov na koji su računali, no bez obzira na to što su sada u utrci i za drugi trofej, osvajanje kupa nameće se kao prioritet.

Bijeli danas kreću na put u Zagreb gdje će se u Kranjčevićevoj suprotstaviti Lokomotivi. Lokomotiva ove sezone igra dobro stoga plasman u polufinale kupa posebno ne čudi. Riječ je o dosta mladoj i talentiranoj ekipi, a najbolja potvrda toga je subotnja pobjeda na Maksimiru protiv Dinama rezultatom 4-1 . Svjestan kvalitete protivnika , ali i važnosti ove utakmice je i Hajdukov strateg. Tko će startati za Bijele, odnosno tko će na put, Kopić nije sa sigurnošću želio potvrditi. Jedino je siguran da na put ne idu Tudor, Memolla i Almeida.Cilj Hajduka je prolazaka u finale kupa Hrvatske , te iz tog razloga mnogi ovu utakmicu označuju kao utakmicu sezone. Problema s prihvaćanjem tog tereta nema niti Željko Kopić. Smatra kako je njegova momčad spremna za pravu , čvrstu utakmicu, koja možda ode i u produžetke ,ili bude odlučena na penale, s obzirom na to da se igra samo jedan susret polufinala.Što se Lokomotive tiče, i njih će se kao domaćina sutra svakako nešto pitati, međutim iz Hajduka tvrde kako su ih dobro analizirali, te da su spremni za ovaj susret . A o drugom polufinalnom paru kojeg čine Dinamo i Rijeka nitko nije želio govoriti.

Susret polufinala Hrvatskog kupa između Lokomotive i Hajduka na rasporedu je sutra s početkom u 17 sati i 30 minuta.