Hrvatski košarkaši doživjeli novi poraz

Kategorija: Sport | Objavljeno: veljača 24, 2018 |

Hrvatski košarkaši doživjeli su novi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Izabranici Ivice Skelina u Zadru su poraženi od Rumunjske sa 56:58.

U vrlo slaboj predstavi Hrvatska je na odmor otišla sa sedam koševa viška, a kad je početkom trećeg dijela igre na semaforu stajalo 34:22 činilo se da je otpor Rumunja slomljen. Ipak, uslijedila je serija gostiju 11:0, da bi početkom četvrte četvrtine i poveli.

Hrvatska je imala očajan šut ,a  Rumunji su  poveli 54:46 na dvije minute do kraja. Na koncu su naši košarkaši imali šut za pobjedu, no Krušlinov pokušaj za tri nije pronašao put kroz mrežicu. Dodajmo da je najefikasniji u hrvatskim redovima bio Hrvoje Perić sa 19 koševa.

Hrvatska je dakle ubilježila treći poraz, i put na Svjetsko prvenstvo danas djeluje jako daleko. U ponedjeljak Hrvatska u Zadru igra s Nizozemskom.