Hajduk vs. Istra 1961 press

Kategorija: Sport | Objavljeno: kolovoz 28, 2017 |

Hajdukovci su se pobjedom protiv Istre na svome Poljudu, u sklopu 7. kola Prve hrvatske nogometne lige, oporavili od poraza u play offu Europske lige protiv Evertona. Bijeli su slavili rezultatom 2:0 te se sada nalaze na drugom mjestu prvenstvene ljestvice s tri boda manje od zagrebačkog Dinama.

Nogometaši Hajduka upisali su petu prvenstvenu pobjedu u sedam odigranih kola. Bijeli su na Poljudu slavili protiv momčad Istre 1961 rezultatom 2:0, a strijelci su bili Ante Erceg u 5. minuti susreta nakon asistencije Saida, dok je konačan rezultat postavio Nikola Vlašić iz jedanaesterca u 31. minuti. U drugom poluvremenu nije bilo golova, a mogli su Hajdukovci postići još barem dva. Said je imao nekoliko pilika za još uvjerljiviju pobjedu, ali je vratar Ivušić spašavao Istru. U 70. minuti Vlašić izlazi iz igre uz veliki pljesak s tribina, a umjesto njega ušao je Pešić koji je u prvom napadu pogodio stativu sa 16 metara. U sudačkoj nadoknadi Said je odlično gurnuo loptu Ercegu koji je malo zakasnio pa je Tudor ispucao u vanjski dio mreže. Na kraju svega , najvažnije je da su tri boda ostala na Poljudu.Nakon odlične igre protiv Evertona, ali i ispadanja iz play offa Europske lige mnogi su se pribojavali ove utakmice , međutim Bijeli su još jednom pokazali kako su zrelija i pametnija momčad te s lakoćom odradili sedmo prvenstveno kolo . Pokazalo se kako i igrači koji do sada nisu bili u prvom planu mogu dobro odigrati, te da Hajduk sada ima i širinu.

Hajduk je ovom pobjedom zasjeo na drugo mjesto prvenstvene ljestvice sa tri boda manje od vodećeg Dinama, te bodom više od trećeplasirane Rijeke.