Hajduk press nakon Evertona

Kategorija: Sport | Objavljeno: kolovoz 25, 2017 |

Nogometaši Hajduka nisu se uspjeli plasirati u natjecanje po skupinama Europske lige, u uzvratnom susretu 4. pretkola na Poljudu je odigrao 1:1 protiv Evertona i tako nije nadoknadio 0:2 poraz iz prve utakmice u Liverpoolu prije tjedan dana.

A sve je jučer na Poljudu mirisalo na iznenađenje. Bijeli su u susret ušli koncentrirano te su dominirali ,a inicijativu Hajduka okrunio je Radošević eurogolom u 43.-oj minuti te su Bijeli na odmor otišli sa zasluženom minimalnom prednosti. I baš  kad se cijeli stadion ponadao kako Hajduk u drugom poluvremenu može Engleze još jače pritisnuti ,  kao hladan tuš stigao je u 13 sekundi nastavka pogodak Evertona.  Naime bila je ovo večer pogodaka kakvi se rijetko viđaju na terenima diljem svijeta, a upravo se u potpunosti ti epiteti mogu koristiti u opisu Sigurdssonovg zgoditka, koji je sa gotovo polovice igrališta lob udarcem i to u padu, prebacio Stipicu. Tim pogotkom pale su u vodu sve nade Hajduka za prolazak, a komentirao ga je i Hajdukov strateg.Ipak i nakon primljenog pogotka i šoka na početku nastavka  Bijelu su nastavili sa dobrom igrom i pritiskanjem gostiju, a sve je rezultiralo sa nekoliko dobrih prilika za domaćine  , te konačnim kaznenim udarcem koji je izborio Erceg u 65.-oj minuti. Međutim , Said je promašio udarac s bijele točke te je nakon toga bilo jasno kako Hajduk ove noći neće uspjeti u svom naumu, a to je da prođe u grupnu fazu Europske lige. Činilo se kod tog jedanaesterca da se niti igrači nisu mogli dogovoriti tko će ga izvesti.Nakon susreta protiv Evertona trener Hajduka Joan Carrillo zahvalio se momčadi na odlično odigranoj utakmici te navijačima koji su bili fenomenalni i od prvog do zadnjeg trenutka nosili momčad u nastojanju da naprave veliki preokret protiv renomiranog protivnika kojeg su hajdukovci zaista nadigrali, međutim ni to nije bilo dovoljno da na kraju prođu dalje.

Sada se Hajduk okreće domaćem u prvenstvu, gdje će ove nedjelje na Poljudu  ugostiti Istru. Susret je na rasporedu u 21 sat.