Blaženko Boban priredio svečani prijem Antoniu Plazibatu

Kategorija: Regija Split, Vijesti, VIJESTI, Vijesti iz Hrvatske, Vijesti iz regije Split | Objavljeno: prosinac 5, 2017 |

Slavu Hrvatskoj i Splitsko-dalmatinskoj županiji donio je mladi solinjanin Antonio Plazibat,osvojivši naslov prvaka K1 turnira koji se održao u tokijskoj Saitama areni.Sjani mladi borac Ameno Gyma iz Splita u istoj je večer pobjedio čak 3 protivnika za redom.

Osvajanjem turnira osigurao je sebi ponovno natjecanje na Grand prix-u gdje se samo ove godine prijavilo 1200 boraca.Na Antonija je ponosna i Splitsko-dalmatinska županija te je splitski župan Boban istaknuo kako ovakve uspjehe treba znati vrednovati i cijeniti.Antonio je do samog vrha došao posvetivši se 100 % treningu i odričući se izlazaka i zabave,što okupira većinu  mladih,no tvrdi da mu takav način života ne pada teško.Antonio Plazibat primjer je kako postići vrhunske rezultate u ne baš idealnim uvjetima kao onima u inozemstvu.Hrvatsko junačko srce imao je i Branko Cikatić,koji je na istom turniru,1993.,osvojio naslov prvaka,a ove godine bio je podrška mladom Antoniju,kojemu je Cikatić jedan od najvećih uzora među ostalima.Na svečanom prijemu Boban je obećao kako će Županija financijski pomoći klubu i Plazibatu,a realizacija se očekuje iza Nove godine.Na samom kraju susreta splitski župan Blaženko Boban uručio je prigodan poklon Antoniju,te naglasio kako se nada da će se ovakvi izvrsni rezultati nastaviti i u idućoj godini.